ספר מתנה

הכנסה פסיבית

הכנסה פסיבית

3 Comments
-->


הכנסה פסיבית היא היכולת להרוויח כסף, מבלי להשקיע מאמץ רב. בניגוד להכנסה אקטיבית, שבה אנו צריכים להשקיע מזמננו בעבור כל שקל שאנו מרוויחים, הרי שהכנסה פסיבית מאפשרת לנו לקבל כסף גם כאשר באופן ישיר איננו משקיעים עבודה. בעבודה המסורתית הרגילה, שבה אנו מתעוררים, הולכים למקום העבודה, עובדים 9 שעות ומקבלים משכורת, הרי שהשכר שלנו נגזר משעות העבודה שאנו משקיעים והתעריף לשעה שהעסק מוכן לשלם לנו. פקיד העובד במשרד, ומקבל 30 שקלים לשעה, הרי שכדי שירוויח 300 שקלים עליו להשקיע 10 שעות עבודה. אם הוא רוצה להגיע לשכר של 3000 שקלים, עליו להשקיע 100 שעות עבודה, ועל מנת להגיע ל 6000 שקלים בחודש, עליו לעבוד 200 שעות. (אגב שעות העבודה המקובלות ברוב מקומות העבודה הן 160 שעות חודשיות) על פי מודל זה ניתן לראות שהעובד בעצם מחליף את הזמן שלו בכסף. הבעיה היא שהזמן מוגבל, יש רק 24 שעות ביממה, ובחלק מהזמן האדם צריך לנוח, לישון, לאכול, להתקלח, לבלות עם המשפחה וחברים, לצפות בטלוויזיה. האנשים שהולכים למקום העבודה שלהם, מקבלים כסף בתמורה לזמן שלהם, וכפי שהזכרנו, הזמן כידוע הוא משאב מוגבל. יהיו כאלה שיגידו, אז נעבוד שעות נוספות. אף על פי שזוהי דרך של שכירים להגדיל קצת יותר את הכנסתם, הרי שעדיין הם עובדים באותה מסגרת של החלפת הזמן בכסף. הם פשוט מקריבים יותר מהזמן האישי שלהם, בתמורה לעוד קצת כסף.
הכנסה פסיבית
היתרון בהכנסה פסיבית שאין היא תלויה בשעות היממה המוגבלות. צריך לשים לב שהכנסה מסוג זה נוצרת כאשר יש לנו נכסים. ככל תצבור יותר נכסים כך תהיה מסוגל ליצור לעצמך הכנסה מסוג זה, שהיא דבר מצוין בפני עצמו. זה אגב עוד אחד מהסודות של העשירים, זוהי שיטה שהם עושים בה שימוש כדי לצבור הון ולהתעשר עוד יותר. עשיית הכסף שלהם, אינה מותנית בכמות השעות שהם מקדישים.

לדוגמה, אדם שרכש דירה בשנת 2000, הרוויח מאות אלפי שקלים מעליית המחירים בעשור האחרון. מעבר לכך הוא משכיר את הדירה בסכום של 5,000 שקלים בכל חודש. השכרת דירה זוהי דוגמה מצוינת להכנסה פסיבית. אך יש עוד הרבה מאוד דוגמאות טובות, כמו אדם שרוכש עסק, שוכר עובדים ומניח להם לבצע את כל העבודה, כך שהוא מנהל את העסק ברמת המאקרו, כלומר ניהול כולל, ואינו נדרש בפועל לשהות בעסק באופן יומיומי. העבודה מתבצעת על ידי אחרים, והוא מרוויח את חלקו, מבלי הצורך להחליף את השעות שלו בכסף. כך גם יוצר שכתב שיר מצליח. הוא הקדיש מספר שעות ליצירת השיר, אבל השיר משודר בתחנות הרדיו לאורך שנים ארוכות, משודר בתוכניות טלוויזיה, זמרים שרים אותו בהופעותיהם, אנשים מורידים מאות אלפי רינגטונים של השיר. הרווחים של אותו יוצר אינם תלויים בשעות עבודה, אין הוא מתוגמל לפי השעות שהוא עבד ליצירת השיר. בכל פעם שהשיר משודר באמצעי כלשהו, הרי שהוא מקבל תמלוגים, מקבל כסף. בכל פעם שמישהו מוריד רינגטון של השיר, הוא מקבל כסף. דוגמה נוספת, יזם שהקים אתר אינטרנט מצליח. אין הוא צריך לעבוד בכל יום במשך 8 שעות על מנת לייצר הכנסה. בעצם הוא יכול בכלל להיות בטיול בחו''ל והאתר שלו מייצר רווחים והכנסות, ללא כל התערבות נוספת מצידו. האם מדובר בכסף קל? יהיו כאלה שיאמרו כך, יחד עם זאת, צריך לקחת בחשבון שצריך להשקיע מאמצים וידע כאלה או אחרים על מנת ליצור לעצמנו הכנסה פסיבית.


אולי יעניין אותך לקרוא גם:

3 תגובות:

 1. הכנסה פסיבית מצריכה זמן, בייחוד בהתחלה. הנה מאמר מצויין שמסביר מהי הכנסה פסיבית וכולל דוגמאות שרוב האנשים יכולים לעשות כדי ליצור מקורות הכנסה פסיבים:
  http://www.udieshel.co.il/passive-income/what-is-passive-income/

  השבמחק
 2. תודה רבה דניאל על התגובה, והוספת תובנות בנושא של הכנסה פסיבית.

  השבמחק
 3. מחפש אנשים בגילאי 18+ המעוניינים בהכנסה פסיבית דרך האינטרנט , חברה בינלאומית מתקדמת בתחום אבטחת המידע מעוניינת להשכיר מקום מהדיסק הקשיח שלכם במחשב , ומתגמלת אתכם כספית על שטח זה הרווחים הם בין 30 דולר לחודש עד 600 דולר בחודש (תלוי בכמות הנפח שהשכרתם) , ישנה אפשרות להכניס הרבה יותר מכך ולהפוך למעין שותפים, הכל בהדרכת מדריך צמוד וללא קושי , ההכנסה היא מהיום הראשון , אין חובה לצרף אנשים (לא פירמידה וכדומה ) מי שמעוניין לשמוע פרטים מוזמן לשלוח מייל mikikatash@gmail.com , בהצלחה :)

  השבמחק

איך לעשות כסף. מופעל על ידי Blogger.