ספר מתנה

למה להעלות שכר לעובדים זה אינטרס של המעסיקים

למה להעלות שכר לעובדים זה אינטרס של המעסיקים

0 Comments
אני רוצה להראות לכם שהעלאת שכר לעובדים זה אינטרס מובהק של המעסיק. אני רוצה להראות לכם שזה משהו שמועיל לו ולהנהלת החברה, אף יותר מאשר לכם העובדים. 

כאשר עובד מרוויח שכר שמאפשר לו לחיות חיי רווחה, נטולי דאגות, הוא יהיה שליו, רגוע ומרוכז. ביצועיו של עובד כזה יהיו בהתאם. עובד שדואג כל הזמן לפרנסה, וחושש ממינוס המאיים מעבר לפינה, דעתו מוסחת ללא הרף ואינו מפיק את המקסימום מהפוטנציאל הטמון בו.

ראש שאינו מוטרד, הוא ראש גדול המסוגל לתרום משמעותית לארגון. הדבר הגרוע ביותר מבחינת המעסיק הוא עובדים ממורמרים. עובד ממורמר אינו מגלה רצון או נכונות להשקעה. הוא מנמיך את העשייה שלו, כדי להתאים אותה לתמורה שהוא מקבל. הוא מדוכא ולא מוערך. התרומה שלו תהיה ביחס ישר לרגשות האותנטיים הללו. עובדים כאלה עושים עבודתם ללא חשק, מתוך הרגשת קיפוח וניצול. אני לא מכיר מישהו שנהנה לחשוב שמנצלים אותו. כעס של עובד ממורמר עלול להגיע לרמות חסרות תקדים.

מכאן יוצאת הקריאה לארגונים, חברות וגופים עסקיים. תגמלו את העובדים שלכם כהלכה. מעסיקים, תשמרו על העובדים שלכם שמחים ושבעי רצון. זה ישתלם לכם בגדול. תגמלו אותם והם יגמלו לכם באותו המטבע. ועד כמה שזה עשוי להישמע מוזר, אתם תצאו נשכרים מהמהלך הזה, אף יותר מהעובדים. תזכו בעובדים נאמנים מחויבים וחרוצים. תחזיקו ברשותכם נכס - עובדים נלהבים נמרצים שנהנים לבצע את עבודתם. עובדים התורמים משמעותית להצלחת הקבוצה שלכם. תיזכו עובדים בעלי הביצועים הגבוהים ביותר.

לתת יותר לעובדים
האינסטינקט האוטומטי לחסוך במשכורות, מובן. אך זוהי פרדיגמת חשיבה צרה שאבד עליה הכלח. כמו שאמרו חז''ל שכרו יצא בהפסדו. אפשר לחסוך על עובד כמה מאות שקלים, אבל בחשבון הסופי זה לא משתלם לארגון או לעסק. הפער בין המנכ''לים לעובדים אדיר. יש מנכ''ל המרוויח כמו 2,000 עובדים. ויש מנכ''ל המרוויח משכורת כמו של 3,000 עובדים. מתן העלאה במשכורת, ואפילו העלאה של 200 או 300 שקלים, טובה עבור המעסיק, כדי להראות לעובד שהוא חשוב וחושבים עליו. אנו חיים במאה ה- 21. עולם מודרני, עולם פוליטיקלי קורקט. עולם נאור ששואף לשוויון, לצמצום פערים ולצדק חברתי. 

שכירים - תבקשו העלאה במשכורת שלכם. פעם בשנה נהוג בארגונים לעשות הערכת עובד ולהודיע לעובדים האם אושרה להם העלאה ובאיזה סכום. אתם העובדים, אל תירדמו במשמרת. הנה כמה טיפים מעשיים לקבלת העלאה בשכר במהלך שנת העבודה בעודכם עסוקים בעשייה עצמה אל תשכחו את עצמכם. תפתחו בתיבת האימייל שלכם תיקייה בשם תודות. כאשר  מישהו שולח לכם אימייל תודה או מילים חמות וטובות על השרות שהענקתם, תתייקו את האימייל בתיקיה ייעודית זו. בסוף השנה יהיו בידכם כמה מכתבי תודה, ואימיילים הכוללים מילות הערכה על פועלכם ישירות מהלקוחות של הארגון. אלה הם מכתבי תודה המשבחים אתכם על עבודתכם.

קדמו מהלכים ותהליכים בארגון בו אתם עובדים, אבל אל תשכחו לתעד את זה בקובץ ולרשום לעצמכם מה בדיוק עשיתם, מה קידמתם, ומה תרמתם. אל תסמכו על המנהל שלכם שיידע הכול. הוא לא. צרו קובץ בשם - שיפור תהליכים ותעדו כל יוזמה שלכם בארגון. זה לא משנה אם הייתם חוליה בתהליך. ולא ביצעתם הכול בעצמכם. עצם היוזמה מראה למנהלים שלכם שאתם עובדים בעלי יוזמה שדוחפים קדימה. מנהלים לא אוהבים עובדים שעושים עבודה טובה. למה? זה נראה להם מובן מאליו. הם אוהבים לראות שאתם יוזמים ומחוללים שינוי לטובה בארגון.

אם אתם מזדהים עם המסר הזה
שתפו ב facebook
הקליקו על סמל האות f מטה
ככל יותר אנשים יקראו את זה
כוחנו ילך ויגבר.אולי יעניין אותך לקרוא גם:

אין תגובות:

איך לעשות כסף. מופעל על ידי Blogger.