ספר מתנה

רעיונות להקמת עסק מהבית

רעיונות להקמת עסק מהבית

1 Comments
-->

להלן שני רעיונות להקמת עסק מהבית. אנחנו לא מדברים כאן על עסק גדול עם עשרות עובדים, אלא עסק קטן ופשוט, אשר מסוגל לייצר עבורך רווחים. זה יכול להתחיל ברווחים קטנים של עשרות דולרים בחודש, אך לגדול ולצמוח בהתמדה למאות דולרים, ואף לאלפי דולרים מדי חודש בחודשו.

 אספקת שרותים לקהילה

אספקת שרותים

הרעיון הראשון שאני רוצה להציג כאן הוא עסק מהבית לאספקת שרותים לקהילה. בעולם כל כך עסוק שבו אנשים אומרים שהזמן בורח להם בין הידיים ושהם לא מספיקים לעשות שום דבר, הזמן עצמו שווה הון תועפות. 

כמה פעמים שמעת אמהות שמתלוננות שאין להן זמן לשום דבר. הן היו רוצות לעשות ספורט ולהתעמל, הן היו רוצות לצאת לבית קפה עם חברות. הן היו רוצות לצפות בתוכנית הטלוויזיה האהובה עליהן, אבל יש כל כך הרבה דברים לעשות. לבשל ארוחות, לקחת את הילדים לחוגים, להדיח כלים, לעזור לילדים עם שיעורי הבית, לעשות כביסות, לסדר ולנקות את הבית, ועוד ועוד מטלות ומשימות שלעולם אינן מסתיימות. ואת כל זה צריך לעשות בערב, אחרי יום עבודה מייגע, כשהן מגיעות הביתה בסביבות השעה 16:00 או 17:00. 

זה הרי מטורף! איך אפשר להספיק כל כך הרבה ביום אחד? והמשימות הללו הן על בסיס יומיומי, כלומר בכל יום הן מתחילות מחדש. זה שאתמול הכנת ארוחה, לא פוטר אותך מלהכין ארוחה מחר. וזה שעשית ניקיון במטבח אתמול, לא אומר שמחר את יכולה לא לעשות ניקיון במטבח. אותו זה לא מעניין הוא מתלכלך מחדש. מה לעשות?

אתה או את יכולים לעזור לכל האנשים המיואשים הללו במשימות היומיות שלהם. להקל עליהם את החיים. לאפשר להם לבלות יותר זמן איכות עם הילדים שלהם,  ופחות בנקיונות, כביסות, וסידורים. הרעיון פשוט בתכלית, אבל יש לו ביקוש רב. מי מאיתנו לא היה מוכן מדי פעם לשלם כסף בתמורה לביצוע המשימות שהוא שונא לעשות, או שהוא עושה מחוסר בררה?

עסק מהבית שמציע לקחת / להוציא את הילדים מהגן, לעזור בסידורים, לעזור בכביסות, לקחת את האוטו למוסך או לטסט השנתי, בעצם מספק את התשובה והפתרון לכל משימה יומיומית שאנשים נדרשים לעשות. התשלום נגבה לפי תעריף של שעה. אתה או את יכולים להתחיל ולהפעיל עסק שכזה מהבית הפרטי שלכם, עם אתר אינטרנט פשוט, וטלפון נייד.

ללמד משהו שאתה יודע, ואחר לא.

העברת ידע תמורת תשלום
 
הרבה חברה צעירים פונים אלי ומבקשים שאעסיק אותם בעבודה כלשהי באינטרנט, כדי שהם יהיו מסוגלים להרוויח כסף בעבודה נוחה מהחדר הפרטי שלהם. הם אומרים שהם מומחים למחשבים, ושולטים היטב באינטרנט. בכל פעם אני נדהם מחדש עד כמה הצעירים הללו מוכשרים ובעלי ידע אמיתי. ואכן מדובר באנשים שיש להם יכולות מדהימות והרבה מאוד ידע לגבי כל נושא האינטרנט. ודווקא בגלל  זה אני מופתע. איך הם לא רואים את ההזדמנויות ממש מתחת לאף שלהם? 

כמה אנשים אתה מכיר שלא מבינים במחשבים? יש כאלה. והאנשים הללו מוכנים להשקיע מכספם כדי לרכוש את הידע הזה. צעיר הבקי במחשבים יכול לצלם סרטי הדרכה שמלמדים אודות תוכנת חלונות, אודות וורד, על תוכנות עיצוב, כמו פוטושופ. הוא יכול להקים אתרי אינטרנט שמלמדים לעשות את זה. הוא יכול לייצר מוצרי מידע הכוללים ספרים דיגיטליים וסרטי וידיאו. 

תן לי להסביר.

זה לא חייב להיות משהו אקדמי. דוווקא אנשים מעוניינים במידע עצמו, בידע, ולא בתאוריות נפתלות של אנשי אקדמיה או פרופסורים. כשמדובר בידע במחשבים ובאינטרנט, אז המידע הפשוט ביותר, איך לעשות את הדברים הוא זה שמנצח בכל פעם מחדש. 

אם אתה עצמך לא מבין גדול במחשבים, ומשתמש רגיל למדי, אתה יכול לשכור כמה נערים שמבינים במחשבים, לבנות להם תוכנית עבודה, שמלמדת למשל איך לעצב באנרי פרסומות לאינטרנט, איך לעבוד עם תוכנת וורד, ואקסל, איך ליצור מצגות של פאואר פויינט, וכ''ו. מוצרי המידע הללו עשויים להוות את הלחם והחמאה של העסק שתקים באינטרנט, עסק ללימודי מחשבים ואינטרנט.

אלה היו שני רעיונות פשוטים להקמת עסקים קטנים. כאלה העושים שימוש בעולם האמיתי ובעולם הווירטואלי.


אולי יעניין אותך לקרוא גם:

תגובה 1:

איך לעשות כסף. מופעל על ידי Blogger.